TOPlist

Profesionální a nezávislé srovnání hypoték

(Komerční sdělení) Hypoteční úvěry jsou jedním z produktů, u kterých se rozhodně nevyplatí jejich výběr uspěchat. U hypoték jde i o poměrně velké peníze a neuváženým rozhodnutím můžete zbytečně „vyhodit“ až desítky tisíc, naopak pokud si vyberete chytře, ušetříte slušnou částku, kterou pak budete moci použít na cokoli jiného. V dnešní době, kdy se dá prakticky cokoliv vyhledat na internetu, samozřejmě není žádný problém si takto zjistit veškeré informace i o hypotečních úvěrech a získat tak pro svoje rozhodnutí veškeré relevantní podklady.

Hypotéka se dá sjednat u bankovních i nebankovních společností

Dost zásadní otázkou, kterou je potřeba si ujasnit hned na začátku, je rozhodnutí, u jakého typu úvěrové společnosti si o hypoteční úvěr požádáte. Hypotéky nabízejí jednak banky, dále pak stavební spořitelny a kromě nich také některé nebankovní společnosti. Ty se ale zase zaměřují na jinou klientelu a fungují na trochu odlišném principu. V každém případě, nabídka je dostatečně široká a každý si tak může bez problémů najít přesně takovou formu hypotéky, která bude vyhovovat jeho potřebám a požadavkům.

Stejně jako u klasických úvěr platí, že výhodnější jsou ty bankovní. Nebankovní ale zase mají tu výhodu, že je mohou získat i rizikoví klienti a navíc se peníze z takové hypotéky dají použít úplně na cokoliv, nemusí to tak vůbec souviset s bydlením.

 Díky přehlednému srovnání ušetříte značnou částku

Konkrétní výběr vhodné hypotéky lze provést různými metodami. Někdo vůbec neřeší jiné alternativy a prostě si ji sjedná u své banky, kde už má účet. Jiní zase dají na rady rodiny, známých nebo přátel, další se raději poradí s finančním poradcem a zkonzultuje s ním jednotlivé varianty. My bychom vám ale rádi doporučili trochu jinou cestu – nezávislé finanční webové portály, zaměřené na srovnání různých úvěrových produktů, včetně srovnání hypoték. Internetových stránek, které tuto službu nabízejí je více, společné mají to, že jsou bezplatné, poskytnou vám spoustu užitečných informací, ušetří vám čas a co je hlavní – přinesou vám značnou úsporu peněz.

Různé druhy hypoték na českém trhu

Obecně se na českém finančním trhu můžeme setkat s několika druhy hypoték. Kromě klasického standardního hypotečního úvěru, který poskytují banky, resp. stavební spořitelny, jsou dostupné také americké hypotéky, které ale mají trochu jiný princip. Americká hypotéka musí být vždy zajištěna zástavou nemovitosti, klient tak musí nejdřív nějakou vhodnou nemovitost mít, aby úvěr mohl získat. Zásadní rozdíl je také v možnosti nakládání s poskytnutou půjčkou – zatímco u běžné hypotéky lze peníze využít pouze na financování bydlení (ať už stavbu, koupi nebo rekonstrukci nemovitosti), u amerických hypoték se jedná o neúčelové úvěry, které tak můžete použít na cokoliv budete chtít. Nebankovní hypotéky jsou tak v podstatě to stejné, co americké hypotéky. Kromě těchto dvou základních produktů se v minulosti v ČR nabízel i produkt pod názvem Australská hypotéka, jednalo se speciální formu hypotečního úvěru s degresivním výpočtem úroků – produkt dříve nabízela Hypoteční banka.

K tomu, abyste si mohli najít nejvýhodnější hypotéku, nepotřebujete navštěvovat žádné finanční specialisty, ani trávit hodiny času studováním různých webů. Nejlepším pomocníkem jsou internetové srovnávače půjček, jenž mimo jiné přinášejí i srovnání hypoték. K nejlepším webům tohoto typu patří mimo jiné Půjčko.cz nebo CoolPůjčky.cz, kde naleznete i podrobné recenze jednotlivých produktů.

Toto je komerční sdělení. Provozovatel neovlivňuje jeho obsah ani není jeho autorem.