TOPlist

Australská hypotéka

(Komerční sdělení) Hypotéka je v dnešní době poměrně běžným produktem, který banky, ale i nebankovní instituce nabízí. Uvažujete-li také nad sjednáním hypotéky, dobře si prostudujte, jaké možnosti trh nabízí. Kromě klasické hypotéky si můžete sjednat také americkou nebo třeba australskou hypotéku. Že ani nevíte, co to vlastně je? Nevadí. Přečtěte si následující řádky.

O australské hypotéce

Australská hypotéka je mnohdy také známá jako hypotéka naruby. Jedná se o poměrně klasický hypoteční úvěr, který je určen nejen fyzickým ale i právnickým osobám. Hypotéka je založena na zástavě nemovitosti. V České republice se jedná o poměrnou novinku. Objevuje se v naší nabídce teprve od roku 2012.

Ve skutečnosti se nejedná o žádný nový produkt. Jedná se pouze o reklamní kampaň Hypoteční banky. Nabídka australské banky není nijak jedinečná. Podobné podmínky na sjednání půjčky naleznete i u jiných bank.

Peníze z australské hypotéky můžete využít jak na koupi nemovitosti, tak i rekonstrukci nebo třeba vybavení. Výhodou je, že můžete kombinovat neúčelovou a účelovou hypotéku.

A proč vlastně hypotéka naruby? Je to proto, protože nabídka je postavena tak, že čím více si půjčíte, tím nižší bude úroková sazba. Dokonce u většiny společností nejsou ani poplatky a sjednání hypotéky.

Výhody australské hypotéky

Největší výhody, které tato hypotéka nabízí, si následně popíšeme.

  • Zvýhodněný poplatek. Většina bank poskytuje hypotéky, za jejichž sjednání je nutné zaplatit poměrně vysoké poplatky. U australské hypotéky je to malinko jinak. Pokud si budete sjednávat hypotéku na 85% z hodnoty nemovitosti, tak zaplatíte poplatek do maximální výše 3000,-. Sjednáte-li si hypotéku jen na 70% z hodnoty nemovitosti, nezaplatíte dokonce ani korunu. Délka fixace je ovšem v tomto případě na dobu pěti let.
  • Zvýhodnění úrokové sazby. Výhoda již byla výše popsána. Čím více si půjčíte, tím menší bude úroková sazba. S každým půjčeným milionem se úrok snižuje.

Nevýhody australské hypotéky

Nevýhody má snad každý produkt. Nenechte se zlákat novinkou. Nejedná se o žádný převratný produkt. Podobné nabídky nabízí různé banky a společnosti. Slevy jsou sice zajímavé a lákavé, ale když se poohlédnete i po jiných společnostech, zjistíte, že podobný produkt nabízí také.

Poskytovatelé australské hypotéky

Nejznámějším poskytovatelem australské hypotéky je Hypoteční banka, která si na tomto produktu postavila nejednu reklamu. Podobné produkty naleznete i u jiných bank, jako je třeba ČSOB, GE Money Bank. V jisté obměně nabízí tento produkt skoro všechny společnosti. Jednotlivé banky se snaží na trhu obstát a získat co nejvíce zákazníků. Budete-li si chtít vyřídit hypotéku, tak se poohlédněte po více možnostech a vyberte tu správnou, která Vám bude vyhovovat. Není dobré se ukvapit. Výhody mohou být ve finále jen zdánlivé.

Hypoteční banka

Jako první s australskou hypotékou přišla Hypoteční banka. Kromě ní nabízí velké množství hypoték nejrůznějších druhů. Tato banka se právě soustřeďuje jen na hypotéky. Proto je expertem, co se hypoték týče. Banka vznikla v roce 1991 a pod názvem Hypoteční banka je ji možní znát od roku 2005. Hypotéky, které tato banka nabízí, jsou poměrně flexibilní. Můžete si sjednat hypotéku na družstevní byt, na rodinný dům, americkou hypotéku, hypotéku na koupi pozemku, dále hypotéku na stavbu nebo rekonstrukci domu, na stavbu rekreačního objektu a svým klientům také nabízí možnost refinancování.

Je možné si sjednat také hypotéku s bonusem, kombinované produkty, produkty pro absolventy, manažery nebo třeba zelenou hypotéku. Nabídka je opravdu široká. Banka svým klientům také slibuje garanci úrokové sazby, hypoteční příslib, hypotéku pro mladé, poskytuje odhad nemovitosti, státní finanční podporu, pojištění majetku a odpovědnosti, pojištění hypotéky, zelenou asistenci, mimořádnou splátku, snadné čerpání hypotéky a dálkový přístup do katastru.

ČSOB

Československá banka patří na našem trhu mezi nejznámější bankovní instituce. Společnost spadá pod belgickou banku KBC, která je součástí KBC Group N.V. Banka se zaměřuje jak na fyzické, tak i na právnické osoby. Jde tedy o univerzální banku.

Kromě klasických úvěrů na bydlení poskytuje i zvýhodněnou hypotéku, konkrétně hypotéku s bonusem. Díky této výhodě budete dopředu informováni o tom, jaký bonus získáte, při řádném splácení. Část výše hypotéky bude odpuštěna. Po prvních dvanácti letech splácení dostanete jednu polovinu bonusu. Klient tak zjistí, že dosáhne poměrně zajímavé výše splátek. Při nesplnění podmínek nejsou stanoveny žádné sankce. Dokonce ani nepřijdete o polovinu bonusu, kterou jste již v minulosti získali.

Toto je komerční sdělení. Provozovatel neovlivňuje jeho obsah ani není jeho autorem.